Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, erdemli lisans eğitimini Itibar özgü Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine El ve Kuruluş düzında İstanbul Görgülü Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bilimi kesimünde bellik yapılışu, yönetimi, stratejik bellik planlaması ve Türkiye’bile ilk misil önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise strüktürlanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze derece eğitim bilimi kesimünde ocak olarak biriyi markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En yüce ideali, bir Türk eğitim bilimi markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden kafalayarak cihan geneline yaymaktır.

Eğitim, spor, zanaat, ilmî alanlarda millî ve uluslararası canlı çtuzakışmalar yürüten KALKO, biriyi futbol, sepet topu çakerübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene riyaset yaptığı dönemde tam 32 sene sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde bucak aldığı Majörçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların canipı düzen Türkiye’nin en yüce özel meslek ve ağırşak derneği olan TÖDER’bile 6 yıldır el kurulunda bucak almaktadır.

KALKO, eğitim bilimi düzında yaptığı sükselı antreimlerden dolayı biriyi düğün, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Eğitim Girizgâhimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu sosyal yardımlaşma vakfında eğitim bilimi düzında projeler yürütmektedir. Her sene biriyi öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Haberci Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve beş ile omuz omuza öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Eğitim Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Comments on 'Ümit Kalko' (0)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir