Toptan Hamburger Kutusu

Kabala, bir varlıkın ya da hizmetin heybetli miktarlarda satın allıkınması yahut satılması mealına hasılat. Kabala satış, çoğu kez dağınık satıların bilakis, ürünleri heybetli miktarlarda satın düz ve elan sonra bunları ıvır zıvır miktarlarda satan teamülletmelere ya da müşterilere bünyelır.

Toptancılık ise, üreticilerden yahut ithalatçılardan ürünleri heybetli miktarlarda satın düz ve bunları elan sonra perakendecilere yahut son kullanıcılara satan bir iş modelidir. Toptancılar, ürünlerin heybetli miktarlarda satın allıkınması sebebiyle, ürünlerin elan ceninisakıt birim maliyeti ile satılabilmesine imkân katkısızlarlar. Toptancılar hassaten, perakendecilerin stoklarını yönetmelerine yardımcı başlamak bağırsakin farklı ürünlerin bulunduğu biraşkın kategoride ürün sunabilirler.

Kabala kâr, biraşkın endüstride bulunabilir ve çoğu kez ürünlerin maliyetini ıskat etmek isteyen ıvır zıvır ve heybetli teamülletmeler aracılığıyla kullanılır. Örneğin, bir marketin raflarındaki ürünlerin çoğu global satın alınır ve elan sonra müşterilere dağınık olarak satılır. Hatta, bir yapım şirketi yapım malzemelerini global satın alarak maliyetlerini düşürebilir ve projelerinde elan bir tomar kar elde edebilir.

Toptancılar, çoğu kez ürünlerin nakliyesi, depolanması ve teslimatı ile ilgilenirler. Ürünlerin güvenli bir şekilde taşınması ve depolanması, hasar riskini en aza indirir ve müşterilerin doğruca ürünleri doğruca zamanda almasını katkısızlar. Toptancılar hassaten, perakendecilerin ve son kullanıcıların ihtiyaçlarına uygun farklı ürünler sunarak yarış kazanımı katkısızlarlar.

Toptancılık, hem üreticiler hem bile perakendeciler bağırsakin biraşkın kazanım sunar. Üreticiler, ürünlerinin satışını zaitrabilirler ve heybetli miktarlarda satış yapmış oldukları bağırsakin elan bir tomar hasılat elde edebilirler. Perakendeciler ise, toptancılar sebebiyle ürünleri elan ceninisakıt fiyata satın alabilir ve elan ceninisakıt maliyetlerle satış yaparak elan bir tomar kar elde edebilirler.

Fakat, toptancılık iş modeli, temelı dezavantajlar da bağırsakerebilir. Örneğin, global satış sahip olmak bağırsakin heybetli miktarlarda ürün stoku bırakmamak gerekir, bu da para akışını etkileyebilir ve teamülletmeler bağırsakin riskli kabil. Hatta, toptancıların müşterilerine devamlı ürün hazırlık edebilmeleri ve yarışçi fiyatlar sunabilmeleri bağırsakin, hazırlık zinciri yönetiminde tetik olmaları ve hızlı karşılık tevdi kabiliyetlerinin olması önemlidir.

Comments on 'Toptan Hamburger Kutusu' (0)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir