Official

“Official” kelimesi İngilizce asıllı bir söz olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “misyon” yahut “iş” medlulına hasılat. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na denli uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda dümen ve hükümet aksiyonlerinde kullanılırdı.

ılımlı Çağ süresince, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise aracılığıyla atanmış bir görevliyi tanımlamak muhtevain kullanılmaya mebdelandı. Bu görevliler, örneğin mevki daireleri yahut kiliselerde çeşitli aksiyonlerle mesul olan kişilerdi.

Zamanla, “official” kelimesi elan geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut yetkili bir konumda bulunan rastgele bir kişyavuz tanımlamak muhtevain kullanılmaya mebdelandı. Hasetmüzde, “official” kelimesi alelumum hükümet, spor yahut iş dünyası kabil resmi bir konumda bulunan kişileri yahut kurumları tanımlamak muhtevain kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Zamanla, söz resmi yahut yetkili bir konumda bulunan rastgele bir kişyavuz tanımlamak muhtevain kullanılmaya mebdelamıştır.

Comments on 'Official' (0)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir